2021 m. rugsėjo 5 d., sekmadienis

Cukinijų blynai su feta ir Tadziki padažu

   Jeigu man reikėtų išrinkti savo mylimiausią daržovę, vienareikšmiškai ja taptų cukinija. Man ji labai patinka, aš ją mėgstu ir su ja daug gaminu. Tiesa yra vienas labai svarbus dalykas, aš mėgstu tik mažas mažutėles cukinijas. Paršelių man nereik, tokių neauginu ir nemėgstu. Tikiu ir žinau, kad juo jaunesnė ir mažesnė cukinija tuo ji skanesnė ir joje daugiau vitaminų ir mineralinių medžiagų.

  O jei jau kalbėti apie blynus, štai šie su mažai riebalų, nes kepti orkaitėje. Man skanu kepti blynai ir ant keptuvės, bet šitie tokie kitokie, lyg paplotėliai. O padažas labai gardus ir puikiai tinka blynams padažyti.

Iš normos iškepsite 6 blynus.

Užtruksite apie 1 val.

1 cukinija;
1 svogūnas;
200 g Fetos sūrio;
5 v. š.  migdolų miltų;
1 kiaušinis;
1 saujos meškinio česnako (aš naudojau laiškinį česnaką);
1 v. š.  aliejaus.

Tadziki padažui reikės:
2 trumpavaisiai agurkai;
3 skiltelės česnako;
200 ml graikiško jogurto;
Pundelis krapų.


  Cukiniją sutarkuojame burokine tarka, pabarstome druska ir paliekame 20 min pastovėti. Nuspaudžiame išsiskyrusį skystį.  Svogūną pasmulkiname ir pakepiname aliejuje, kol svogūnas šiek tiek suminkštės. Į cukinijų masę Įmušame kiaušinį, sudedame feta, kepintus svogūnus, smulkintą laiškinį česnaką, miltus. Masę gerai išmaišome. Šaukštu dedame masės ant kepimo popieriumi išklotos skardos.  Kepame 180 ° C orkaitėje 20 min.

  PADAŽUI agurkus sutarkuojame tarka. Nuspaudžiame skystį nuo agurkų. Įmaišome smulkintas česnako skilteles, krapus, jogurtą.

Skanaujame.


Recepto šaltinis: Vaida Kurpienė www.sulieknek.lt


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Tortilija su kiaušiniu ir šonine pusryčiams

  Taip ir norisi man parašyti, kad pusryčiai pagal Gintarę  @gintare.kaminskaite .   Pamačiau parduotuvėje, kai jos pirkinių krepšelyje ats...