2021 m. vasario 17 d., trečiadienis

Veikla su vaikais namuose

 

Pasakyk man, ir aš pamiršiu. Parodyk man, ir gal prisiminsiu. Įtrauk mane, ir aš suprasiu. Štai tokiais auksiniais Konfucijaus  žodžiais pradedu savo įrašą.

Ar jums būna taip pat, kaip ir man, kad dažnai išgirstate:

-         Neturiu, ką veikti.

-         Man nuobodu.

-         Neturiu tiesiog su kuo žaisti.

Oi kaip dažnai girdžiu šiuos žodžius. Ir net gi sakyčiau dažniau nei norėčiau. Pastebėjau, kuo daugiau žaislų namuose, tuo dažniau, vaikas neturi su kuo žaisti.

  Noriu pasiūlyti kelias veiklas, kurias galima smagiai nuveikti su vaikais. Mano mergaitėms jos labai patiko.

Tad rašau drąsiai ir dalinuosi su jumis.

Lobių paieškos namuose.

Ant lapo surašome, ką vaikas turėtų surasti namuose. Aš įkėliau mūsų lobių foto. Kamilė su Austėja drauge ieškojo daiktų. Kamilė rašė, ką surado.Statome didžiausią bokštą, kokį gali tik pavykti pastatyti. Iš ko tik norite ir kokio dydžio tik galite. Iš lego kaladėlių, mergaitės pastatė 149 cm bokštą.


Pėdkelnių labirintas jėga.


Estafetės namuose.

Iš ko tik turime ir sugalvojame padarome kliūčių ruožą. Mano merginos turėjo pralysti pro lanką, praeiti mažus kamuoliukus, jų neužkliudžius, kamuolį įmesti į dėžę.


Koks gi vakaras be pagalvių mūšio?


 

Taip labai smagu atlikti kelis bandymus.

Išsiliejanti vaivorykštė vandenyje.

 Ant popierinio rankšluosčio nupiešiame vaivorykštę. Ją labai atsargiai įdedame į indą su vandeniu. Stebime, kaip spalvos išsilieja vandenyje.„Stebuklingi spalvoti burbulai“

Į permatomą indą (mes naudojome nupjautą butelį nuo mineralinio vandens) įpilame vandens ir nudažome jį norima spalva. Įpilame aliejaus. Aliejus yra lengvesnis už vandenį, tad lieka plaukioti vandens paviršiuje. Beriame druskos ir stebime, kai pradeda kilti spalvoti burbulai. Druska „nusineša“ aliejų, o kai ji pradeda tirpti aliejus vėl grįžta į viršų.

 Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Žuvies piršteliai gruzdintuvėje

    Mano namuose atsiradus „Delimano“ karšto oro gruzdintuvei ima kartais ir atsidaro greito maisto restoranas namuose. O kodėl gi ne? Šiuos...