2021 m. vasario 22 d., pirmadienis

Plikyti sausainiai

 

  Pagaliau man jie pavyko. Oi esu turėjusi su plikytais sausainiais nesėkmių. Ir net ne vieną. Manau didžiausia bėda ištikdavo nes būdavo per skysta tešla.  O kepant sausainiai pavirsdavo į nedidelius blynelius orkaitėje. Bet juk ne to tikiesi, kai kepi plikytukus.

Iš normos iškepiau 2 dideles skardas mažų sausainių.

Užtruksite gaminant apie 10 min +  kepimo laikas 10 – 15 min.

300 ml pieno;

70 g sviesto;

80 g cukraus;

Žiupsnis druskos;

5 kiaušiniai;

150 g miltų.

  Pieną supilame į prikaistuvį. Suberiame cukrų, druską. Sudedame nedideliais gabalėliais pjaustytą sviestą. Pakaitiname, kol  cukrus ir sviestas ištirps. Pienas pradės burbuliuoti. Tada suberiame miltus. Gerai išmaišome. Tešla pradeda brinkti ir tampa elastinga. Nukeliame nuo ugnies. Maišome toliau, kol tešla sušoks į gumulą. Paliekame šiek tiek pravėsti. Kiaušinius mušame į dubenį ir paplakame šakute. Po kelis šaukštus pilame į tešlą. gerai išmaišydami. Visų kiaušinių gali ir neprireikti supilti. Reikia stebėti tešlą. Ji turi krestelėjus lengvai kristi nuo šaukšto. Nebūti per daug skysta antraip sausainiai kepdami neišlaikys formos ir pavirs į saldžius blynelius.

  Gautą tešlą sudėti į konditerinį švirkštą ir formuojame sausainius į kepimo popieriumi išklotą skardą. Patepame likusiu kiaušinių plakiniu. Kepame įkaitintoje iki 190 * C T orkaitėje 10 – 15 min. 


Recepto šaltinis: Beata Nicholson „Beatos virtuvė: kepinių knyga“.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Žuvies piršteliai gruzdintuvėje

    Mano namuose atsiradus „Delimano“ karšto oro gruzdintuvei ima kartais ir atsidaro greito maisto restoranas namuose. O kodėl gi ne? Šiuos...